Prohlédněte si krátké video od našich programátorů a animátorů Honzy Vrátného a Josefa Brošty. Na nových stránkách Online muzea Gulagu usilovně pracujeme, ladíme a přidáváme další funkce. Spuštění nového muzea chystáme na jaře 2016.

Continue reading...

Milí přátelé a podporovatelé Online muzea Gulagu,

přijměte prosím naše pozvání na neformální setkání, během něhož bychom Vám rádi představili novinky z naší práce – v jakém stavu se nachází budované Online muzeum a jaké máme další plány. Ukážeme Vám chystanou podobu muzea, ukázky animace a 3D technologie. Seznámíme Vás také s činností našeho sdružení a budeme rádi za veškeré Vaše podněty a nápady.

Continue reading...

S velkým zájmem se setkala česká prezentace ruského projektu Poslední adresa, který připomíná oběti sovětských represí. Na pozvání našeho Online muzea Gulagu a sdružení Archipelag do České republiky přijel zakladatel projektu, ruský novinář Sergej Parchomenko. Na veřejné prezentaci v pondělí 19. října představil Poslední adresu, o den později pak hovořil na debatě o nezávislé žurnalistice v dnešním Rusku. Kromě toho projekt prezentoval v rozhovorech pro Českou televizi, Český rozhlas a další média. Výsledkem jeho pobytu jsou i úvahy o rozšíření celého projektu do České republiky.

Continue reading...

Our planned Online Museum of the Gulag is slowly starting to acquire more concrete outlines. In recent weeks we have succeeded in completing the team of people working to get the entire project off the ground; in the coming months they will create the form and content of the museum.

Continue reading...

V nizozemském památníku Vught, který je zbudován z bývalého nacistického koncentráku, byla 25. června zahájena velká výstava o sovětském Gulagu. Jedná se o prvnívýstavu na toto téma v Nizozemí a jsme rádi, že jsme s její přípravou mohli výrazně pomoci.

Continue reading...