Kam na film Step a mráz?

16. duben 2024 | Expedice Kazachstán

Přinášíme přehled jarních projekcí nového dokumentárního snímku navazujícího na expedici po stopách lágrů v Kazachstánu.

V březnu letošního roku proběhla premiéra našeho nového dokumentárního filmu Step a mráz v pražském Kině Altas. Na premiéru navázala řada dalších projekcí a besed pro veřejnost i pro školy. Jejich seznam průběžně doplňujeme a zveřejňujeme na webu expedice.

Na květen a červen připravujeme promítání v pražském Kině Pilotů, v Ostravě, Jilemnici, Brně nebo na opavském festivalu Slunovrat.
V plánu je i řada dalších měst v ČR i zahraničí. Aktuální přehled budeme doplňovat.

Veškeré výsledky expedice do Kazchstánu podrobně zpracovává náš nový web www.expedicekazachstan.cz. Zde najdete 3D modely a panoramatické snímky pozůstatků táborů a předmětů z Gulagu, příběhy obětí represí nebo také srovnávací snímky současných satelitních fotografií se špionážními záběry CIA z 50.–60. let 20. století a další unikátní materiály.

Pokud vás film zajímá a máte zájem uspořádat jeho projekci a besedu ve vašem městě, kině, kulturním či vzdělávacím zařízení, ozvěte se nám na [email protected].