Od léta vám nově přinášíme „Příběhy Gulagu“

22. červenec 2023

Příběhy obětí, vzpomínky pamětníků, česká stopa vedoucí až do opuštěných lágrů na Sibiři. Mezi lidmi zasaženými sovětským státním terorem byly i tisíce Čechů, Němců, Poláků, Slováků a dalších Evropanů. Jejich strastiplné osudy budeme postupně běhěm léta představovat v sérii nazvané Příběhy Gulagu.

Základ seriálu tvoří videa, která se stala součástí vzdělávacího programu Gulag XR. Od září 2023 budou všechna tato videa se vzpomínkami pamětníků a příběhy obětí volně dostupná nejen pro učitele na webových stránkách projektu Gulag XR v sekci Videa a příběhy.

Naleznete zde také další součásti vzdělávacího programu, kterými je badatelský komiks s rozšířenou realitou a virtuální realita, přibližující žákům poutavou formou hrůzy sovětských represí a Gulagu.

Celé příběhy budou detailně zpracovány také ve formě textů, které si v plném znění budete moci přečíst na portálu Gulag Online.

Poznejte spolu s námi lidské osudy a silné příběhy, které dokážou nejen žáky v rámci vzdělávacího programu Gulag XR zaujmout a přimět k přemýšlení o sovětských represích v souvislostech: Příběhy Gulagu.

První zveřejněný příběh – Adolf Kučera: To místo „stvořil ďábel“. Jak Češi umírali v Rusku.