Přijďte podpořit politické vězně a vězěňkyně v Rusku

29. duben 2024

Ve čtvrtek 16. 5. proběhne ve Skautském institutu na Staromáku debata a psaní dopisů s Gulag.cz, Memorial ČR a Amnesty International ČR

Aktuálně se v ruských věznicích a trestaneckých koloniích nachází více než 700 nespravedlivě pronásledovaných lidí. Jsou mezi nimi nejen občanští aktivisté a politici, ale také studenti, ženy v domácnosti, básníci a další.

Přijďte s námi podpořit muže a ženy nepravedlivě vězněné současným ruským režimem! Po celou dobu konání akce budete moci napsat solidární dopisy přímo vězněným nebo vyzvat ruské úřady k jejich propuštění. O celé problematice se dozvíte více od hostů s hlubokým vhledem do otázek politického vězeňství.

Se situací v Rusku vás seznámí ředitel české pobočky Amnesty International Pavel Gruber, Alexandra Skorvid z Gulag.cz a Memorial ČR, člen vedení ruského Memorialu Boris Bělenkin a Denis Šedov z OVD Info a Centra na obranu lidských práv Memorial z Ruska.

Představíme vám také základní pravidla a tipy na psaní takovéhoto druhu korespondence do zemí, kde jsou lidská práva omezena.
Znalost ruštiny není pro účast na akci nutná, rádi vám s překladem pomůžeme.

Akce proběhne 16. 5. 2024 od 18:00 do 21:00 ve Skautském instituu na Staromáku (sál Minuta), vstup je volný.

Více informací se postupně dozvíte v této facebookové události.


www.gulag.cz
www.memorial-czechia.cz
www.amnesty.cz

Ke stažení