Situaci ruských politických vězňů jsme přiblížili na ostravském křtu knihy (Ne)poslední slova

Křest knihy proslovů ruských politických vězňů pronesených ve vykonstruovaných procesech, jejímž autorem je spolek Krutý krtek, doplnila debata s redaktorkou knihy Marinou Feltlovou a Alexandrou Skorvid z Gulag.cz. Společně jsme také psali dopisy na podporu politických vězňů v Rusku.

V Ostravě proběhlo setkání u příležitosti křtu českého překladu knihy (Ne)poslední slova a debata o situaci ruských politických vězňů. Ukázky z knihy v rámci křtu četla herečka Karolína Vyhlídal Hýsková.

Akce proběhla ve čtvrtek 23. 1. 2025 od 18:00 v Antikvariátu a klubu Fiducia.

Zájemci mohli během večera napsat spolu s námi dopis nebo pohled některému z politických vězňů. Dozvěděli se také více o jejich osudech i o tom, jak moc důležitá pro ně slova podpory ze svobodného světa jsou.

Soubor textů 29 politických vězňů, který vydal spolek Krutý krtek pod názvem (Ne)poslední slova, představuje průřez ruskou společností a časově pokrývá období od roku 2010 do roku 2023. Najdete v něm projevy známých politiků, podnikatelů, umělců či novinářů jako Michail Chodorkovskij, Alexej Navalnyj, Ilja Jašin, Vladimir Kara-Murza, Kirill Serebrennikov nebo Marie Aljochinová, ale i zcela neznámých studentů či aktivistů, vojáka či kmenového stařešiny.

Pořadateli jsou vydavatelé knihy (Ne)poslední slova, Antikvariát a klub Fiducia a Gulag.cz.