Gulag XR a beseda s profesorem Zubovem na Slunovratu

Přinášíme malé ohlédnutí za naší účastí na festivalu Slunovrat. Bylo nám ctí zde prezentovat vzdělávací program Gulag XR žákům i veřejnosti a ujmout se exkluzivní besedy s profesorem Andrejem Borisovičem Zubovem. Akce proběhla ve dnech 22. až 24. června v Opavě.

Asi 120 žáků opavských základních a středních škol se v rámci nehudebního programu festivalu zúčastnilo workshopů ke vzdělávacímu programu Gulag XR. Jednotlivé třídy během tříhodinových bloků měly možnost projít si badatelský komiks s rozšířenou realitou, vyzkoušet průchod táborem Gulagu ve virtuální realitě a analyzovat nové poznatky a diskutovat nad tématem sovětských represí.

V rámci festivalového programu proběhla také prezentace pro širokou veřejnost, kde si nový vzdělávací program mohl vyzkoušet kdokoliv z řad pedagogů, žáků, médií i další zájemci. Jsme moc rádi, že nás svou návštěvou podpořila také spisovatelka Karin Lednická, která program Gulag XR uvítala s nadšením.

Předseda organizace Gulag.cz Štěpán Černoušek se také ujal moderování besedy s profesorem Andrejem Borisovičem Zubovem, kterému byla na festivalem Slunorvat udělena speciální cena z rukou ředitele České televize Ostrava Miroslava Karase. U příležitosti 10. ročníku festivalu byla cena udělena vůbec poprvé jako výraz uznání těm, kteří „vracejí světlo do tmy“.

Jsme moc rádi, že jsme mohli být součástí této mimořádné kulturní akce a těšíme se na setkání s veřejností na dalších, které právě připravujeme. Od srpna nás najdete na řadě společenských akcí i workshopech. Bližší informace zveřejníme již brzy.