Podpořte nás!

Podpořte naši činnost, provoz a rozvoj muzea Gulag Online, ale i dalších projektů přispěním jakékoli finanční částky. Přispívat můžete pravidelně či jednorázově na uvedený bankovní účet. Rovněž můžete pohodlně přispět i přes svůj PayPal účet nebo pomocí platební karty.

Můžete nás podpořit také při nákupech přes internet ve Vašich oblíbených obchodech – stačí k tomu použít portály Dobromat, Givenio či Givt – nezaplatíte ani o korunu navíc, prodejce nám však pošle malé procento z každého nákupu.

Vaší podpory si velice vážíme. Děkujeme!

Co podpoříte Vaším příspěvkem?

Pokud se nás rozhodnete podpořit finančním příspěvkem, pomůžete především dalšímu rozvoji virtuálního muzea Gulag Online. V případě Vašeho souhlasu rádi uvedeme Vaše jméno či logo Vaší společnosti v seznamu podporovatelů muzea Gulag Online. V případě zájmu můžete vybrat, na co konkrétně budou Vaše příspěvky použity.

Provoz internetových stránek

Gulag Online je poměrně náročná aplikace vyžadující velké množství prostoru na pronajatých serverech a nepřetržitou programátorskou údržbu. Pomůžete tak zajistit dlouhodobou udržitelnost celého projektu.

Zpracování osudů vězňů Gulagu

Chtěli bychom nadále propojovat další popsané příběhy lidí perzekuovaných v SSSR s mapovou aplikací. Váš příspěvkem pomůže přiblížit lidem z celého světa konkrétní osudy obětí sovětských represí.

Zpracování mapových podkladů

V rámci identifikace dalších míst, kde se nacházejí pozůstatky táborů Gulagu, využíváme současné i archivní satelitní snímky. Pomůžete nám tak zdokumentovat dosud nezmapovaná místa.

Technologický rozvoj

Pro podrobný výzkum a následné zpracování IT technologiemi je nezbytné zajištění potřebné techniky. Pomůžete tak zpracovat a prezentovat výsledky naší další práce.

Vzdělávací program

Svým příspěvkem nám pomůžete věnovat se vzdělávacím programům, pořádání přednášek a výstav, které by problematiku sovětských represí přiblížily široké veřejnosti.

Překlady

Všechny texty a výstupy v rámci Gulag Online chceme překládat minimálně do dvou dalších jazyků (angličtina, ruština). Váš příspěvek nám to umožní.