Gulag ve virtuální a rozšířené realitě

Milí přátelé, v uplynulém roce jsme začali experimentovat s virtuální a rozšířenou realitou a rádi bychom pro vás shrnuli dosavadní výsledky.

Podařilo se nám ve spolupráci s grafikem Josefem Broštou a jeho studenty transformovat základní podobu našeho 3D modelu tábora Gulagu do virtuální reality (VR) a díky šikovnému týmu z firmy More is More máme model tábora i několik předmětů uzpůsobených k prohlídce v rozšířené realitě (AR). Pro vytváření modelů předmětů a baráků pracujeme také s technologií fotogrammetrie.

Podívejte se na malou ochutnávku ve videu:

Gulag ve virtuální realitě již také několikrát mohli okusit zájemci, kteří dorazili na naše akce. Virtuálním lágrem je možné se projít během našich besed či po promítání filmu Cesta do Gulagu.
Takhle vypadala virtuální realita při premiéře filmu:

Rádi bychom ve využití těchto technologií pokračovali dál a dostali tak výsledky naší práce i celé téma Gulagu k co nejširšímu počtu lidí – ať už formou VR AR výstavy či vzdělávacích pomůcek. K tomu je ale ještě hodně dlouhá cesta – technologie jsou poměrně drahé a vývoj je také velmi náročný. A tak budeme rádi za jakoukoli podporu. Můžete nás podpořit rovnou finančně, nebo nás kontaktujte s jakýmkoli nápadem, který by nám pomohl naše plány zrealizovat. Za jakýkoli příspěvek budeme vděční. Děkujeme!